POMOC PRZY ZAMÓWIENIACH

Szanowny Kliencie !

Za Tobą pierwszy sukces. Trafiłeś do najlepszego sklepu zajmującego się sprzedażą najnowszego sprzętu komputerowego www.promobile.pl z najlepszymi cenami w Polsce!
Przed Tobą nie lada zadanie: wybrać najbardziej optymalnego dla siebie notebooka!
Nie martw się - my Ci w tym pomożemy.

Co musisz zrobić?

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na najistotniejsze pytania:

 1. Do jakich celów ma służyć notebook?

 2. Ile chcę wydać na zakup komputera?

 3. Czy notebook ma posiadać zainstalowany system operacyjny?

 4. Jakie będe miał wymagania w stosunku do niego?

Ad.1

Pierwsze pytanie dotyczy przede wszystkim zastosowania, czyli:

  1. wielkości matrycy (czy notebook ma być mobilny, czy często z nim będę podróżował, a może raczejbędzie stał on na biurku)
   • Jeśli notebook ma być mobilny to oczywiście wybierzmy notebooka, który będzie posiadał matrycę 10-14 cali.
   • Jeśli notebook będzie służył bardziej jako praca w biurze, czy do zabawy w domu wybierzmy notebooka w przedziale 15-18 cali.
   • Jeśli sprzęt ma służyć do internetu, poczty elektronicznej, napisania dokumentu w Wordzie, a przy tym ma długo działać na baterii warto pomyśleć o tzw. Ultrabooku bądź Sleekbooku.
  2. rodzaju karty graficznej (czy będę na notebooku grał w gry, czy te gry mają wielkie wymagania, czy mam zamiar pracować przy obróbce grafiki i wideo , czy raczej nie, będzie notebook służył tylko do typowej pracy biurowej, może czasem jakaś mało wymagająca gra)
   • Jeśli mamy do czynienia z pierwszą sytuacją zdecydowanie należy wybrać notebooka posiadającego dedykowaną kartę graficzną z własna pamięcią GDDR. Warto też pamiętać, że nie tylko wielkość pamięci dedykowanej karty graficznej, świadczy o tym czy jest ona dobra. Warto poczytać nieco na forach i serwisach internetowych jak dana karta się sprawuje i jakie osiąga wyniki. 
   • Jeśli mamy do czynienia z drugą sytuacją niepotrzebna jest dedykowana karta graficzna z własną pamięcią, możemy spokojnie wybrać kartę graficzną zintegrowaną. Należy pamiętać, że dzięki temu cena notebooka spada, a także czas pracy baterii się wydłuża.
  3. pojemności dysku twardego
   W zależności od tego czy gromadzę i przechowuję dużo danych na dysku, będzie mi potrzebny odpowiedni dysk. Dla osób które potrzebują dużo miejsca powinny wybrać dysk który ma przynajmniej 500 GB. Dla standardowej osoby dysk o pojemności 250GB wystarczy w zupełności.
  4. pojemności pamięci RAM
   Do normalnej pracy przy każdym systemie 4 GB pamięci RAM jest wystarczające, aby komputer dobrze działał i płynnie. Oczywiście jeśli ktoś chce, aby jego komputer działał szybciej , ma możliwość wyboru notebooka z większą ilością RAM. Jest to zalecane dla grafików, graczy i tego typu pracy na notebooku. Należy wiedzieć, że pamięć możemy wymienić w dowolnej chwili nie tracąc przy tym gwarancji.

Ad. 2

Praktycznie zawsze najważniejsza przy wyborze odpowiedniego notebooka jest cena. Przecież nie pozwolę sobie na takiego notebooka, na jakiego mnie stać. W naszej szybkiej oraz zaawansowanej wyszukiwarce istnieje możliwość ustawienia sobie zakresu cenowego, po którym można wyszukać notebooki w danym przedziale cenowym. Warto nadmienić, że przy wyszukiwaniu lepiej czasem wybrać poziom cenowy o jeden w górę. Bo co jeśli notebook, który jest dla mnie optymalny kosztuje tylko 10 albo 20 zł więcej, a nie zobaczyłem go, bo ustawiłem za mały próg cenowy? Dlatego aby nie dopuścić do takiej sytuacji wybierzmy nieco większą kwotę na jaką sobie możemy pozwolić. Warto pamiętać, że sprzęt komputerowy nie jest wymieniany co pół roku i trzeba wziąć na to poprawkę, że notebook, który chcemy kupić będzie raczej sprzętem na lata. Mamy najatrakcyjniejsze i najbardziej konkurencyjne ceny w Polsce!

Ad.3

Często posiadamy w domu, w biurze oryginalny system, który możemy wykorzystać, przeinstalować. Wybierzmy więc laptopa takiego, który nie posiada systemu, bądź ma system Linux. Zaoszczędzimy w ten sposób trochę gotówki. Sterowniki znajdziemy w internecie (na stronach producenta). Można tylko zasugerować, że niestety często takie notebooki nie mają za ciekawych parametrów i konfiguracji i jest ich stanowczo mniej do wyboru. Jednak jeżeli każda złotówka się liczy, warto się nad tym zastanowić.

Ad.4

W tym pytaniu należy odnieść się przede wszystkim do tego czy:

  1. laptop ma mieć długi czas pracy na baterii,
  2. laptop ma posiadać wyjścia cyfrowe, może tylko analogowe (VGA) nam wystarczy ?
  3. laptop ma posiadać dużą ilość USB, bo przecież będziemy do niego podłączać myszkę, klawiaturę, pendriva itp.
  4. będziemy pracować na notebooku przy świetle dziennym, czy matryca błyszcząca może mi przeszkadzać w pracy czy jednak nie ? 
  5. czy notebook ma mieć kamerkę internetową ? 
  6. potrzebne mi są zabezpieczenia do moich danych (finger print)? 
  7. notebook ma być do domu, czy do firmy gdzie będzie potrzebne podłączenie np. do domeny - w zależności od tego wybieramy system do domu (Home Premium, Basic, Starter), do firmy (Professional, Ultimate, Business) 
  8. potrzebne nam będą specjalne porty (Serial, LPT, Firewire np. do kamery cyfrowej) 
  9. potrzebne nam będą gniazda rozszerzeń (np dla modemu iPlusa, kontrolerów, itp)
  10. jaki procesor nam jest potrzebny (praca wielozadaniowa)?

Wszystkie te parametry można w sposób łatwy ustawić w naszej wyszukiwarce zaawansowanej.

Zachęcamy. Jest to naprawdę łatwy sposób do znalezienia sprzętu, który nam się spodoba spośród tak dużej ilości notebooków.POROZMAWIAJ Z KONSULTANTEM

Sławek Jarek
tel.666 96 1111
gg 54485636
warszawa@promobile.pl

Marcin Śliż
tel. 666 96 4444
gg 45884824
marcin.sliz@promobile.pl

Masz pytania dotyczące naszej oferty? Interesują Cię zakupy hurtowe? Zapraszamy do kontaktu za pomocą jednej z poniższych opcji.

Pozostaw dane kontaktowe
- skontaktujemy się z Tobą
Rozmawiaj za pomocą
komunikatora